Genel

Mutfağa Sığamıyoruz Değil Mi?

mutfaga-sigamiyoruz-degil-mi

Evlerde geçirdiğimiz zamanın artmasıyla kuşkusuz mutfaklarımızda hiç olmadığı kadar fazla zaman geçirmeye başladık. Mutfaklarımızda şimdiye kadar varlığını bile fark etmediğimiz araç gereçleri fark eder olduk. Belki de hiç gözümüze batmayan dağınık mutfak dolaplarının toplanma zamanı geldi de geçiyor bile.

Doğru bir yerleştirmeyle dolaplarınızın aslında o kadar da küçük olmadıklarının farkına varacaksınız. Öncelikle dolabın üst raflarını tencere, tava, kek kalıpları gibi büyük pişirme gereçleri için kullanabilirsiniz. Dolap içinde oluşan tabak yığınları için ise dolap içi raflardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle belki de en altta kalan favori tabağınıza hemen ulaşarak ziyafet keyfinizi hemen başlatabilirsiniz.

Duvara monte edilen mutfak rafları ve fincan askıları en sevdiğiniz bardaklarınızın ve kupalarınızın şık bir biçimde elinizin altında olmasını sağlayabilir. Diğer bir önemli bir konu ise baklagilleri ve taneli yapıda olan her şeyi ambalajlarından kurtarmak. Bu iş için farklı boylardaki kavanozlar ve şeffaf saklama kapları fazlasıyla işinizi görecektir. Böylelikle ürünlerin hava ile temasını keserek tazeliğini sürdürmelerini sağlarken hangi kabın içinde ne olduğunu görerek zamandan kazanmış olursunuz.

Tezgahınızın köşelerinde ise mikser, blender, su ısıtıcı ve nefis çaylar yapmak için kullandığınız çay makinaları gibi elektrikli ev aletlerinize yer ayırmayı unutmayın. Kahve severler ise bir köşeyi kahve makinesi ya da moka pot, french press, chemex gibi alternatif kahve hazırlama malzemeleri, şık kahve fincanları ve keyifle kullandıkları renkli Amerikan servisler, minik porselen tabaklar gibi çeşitli sunum ürünleri ile işlevsel bir kahve istasyonuna dönüştürebilirler. Yapay saksılı çiçekler, renkli minik tablolar, metal yazılı duvar panoları, eğlenceli led aydınlatmalar tüm mutfağınızda estetik bir dokunuş ile kendi tarzınızı yansıtmanız için kullanabileceğiniz diğer unsurlar.

Bir yanıt yazın